Çaylar


 YEŞİL ÇAY: Kanserin en büyük düşmanı. Sindirimi kolaylaştırıyor ve yağ yaktırıyor.

 ADA ÇAYI: Güclü antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara yakalanma ihtimalini azaltır. Hazmı kolaylaştırır.

 KAKAO: Konsantrasyonu artırır. Çekirdeğinde bulunan flavanol, beyne daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Kalbe de yararlıdır.

 IHLAMUR: İdrar söktürücü, göğsü yumuşatıcı ve balgam söktürücü özellikleri ile kış aylarının vazgeçilmez içecekleri arasındadır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

 MAVİ ÇAY: Beyin tümörleri, kan kanseri ve akciğer kanserinin ilerlemesini engellemekte yardımcıdır. İçeriğinde bulunan geraniol maddesi kansere karşı koruyucu ve tümör yok edicidir. Sinir ve kalp kuvvetlendiricidir. Sinüzit, idrar yolları, romatizma, kan dolaşımı bozukluğu, baş ağrısı hallerinde faydalıdır.

 KUŞBURNU: Yüksek oranda C vitamini içeren kuşburnu kan sulandırıcı etkisinin yanı sıra bağışıklık sisteminin kuvvetlendirir.

 KAHVE: Kansere karşıdır. Diyabete de olumlu etkileri vardır. Ama uyanık kalmak ve yorgunluğu azaltmak amacıyla içilebilmektedir. Kalp atışlarını hızlandırır, algıyı açar. Konsontrasyonu yükseltebilir.

 EKİNEZYA: Soğuk algınlığının en iyi ilacıdır. Boğaz ağrılarına iyi gelir. Öksürüğü giderir. Migren ağrılarını da hafifletir.

 SİYAH ÇAY: Günlük 6 fincana kadar çay tüketiminin 1 hafta içinde kan antioksidan kapasitesinde artış sağladığı gözlenmiştir. İçerdiği kateşinler, metabolizmayı hızlandırır ve  kilo kontrolüne yardımcı olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder